Przedpokój: szafki na buty

paź 14, 2015
Przedpokój: szafki na buty

Nie da się ukryć: przedpokój i szafki na buty idą w parze. Podpowiadamy, jak wybrać te wyjątkowo praktyczne meble, żeby być zadowolonym z zakupu i raz na zawsze przywrócić porządek w hallu.

Szafki na buty – przedpokój bez nich nie będzie funkcjonalny

Buty wędrujące po całym przedpokoju (i to niekoniecznie w parach) to nie najprzyjemniejszy widok. Że już nie wspomnimy o tym, że mogą stwarzać zagrożenie, zwłaszcza o poranku, gdy człowiek jest zaspany i jeszcze nie do końca wie, co się wokół niego dzieje. A pomyśleć, że żeby przywrócić porządek w przedpokoju, wystarczy buty pozamykać w szafkach. Pozostaje tylko pytanie, jak wybrać ten idealny mebel, który raz na zawsze zaprowadzi porządek w przedpokoju.

Idealna szafka na buty – jak ją rozpoznać?

Jest kilka kwestii dotyczących szafek na buty, o których mało się mówi, a które są wyjątkowo ważne. Pierwszą z nich jest szczelność, a raczej jej brak, bo idealna szafka na buty powinna naszemu obuwiu gwarantować odpowiednią wentylację. Istotne to jest zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, kiedy do szafki czasem wkładać będziemy buty, które są nie do końca suche. Niezależnie jednak od pory roku, nasze buty powinny mieć czym oddychać, więc zanim kupimy szafkę sprawdźmy, czy na jej bokach albo na tylnej ściance znajdują się otwory wentylacyjne.

Kolejną kwestią jest sposób, w jaki na półeczkach będziemy układać buty. Przyjrzyj się, czy w szafce jest wystarczająco dużo miejsca, a mówiąc inaczej, czy noski i obcasy nie będą obcierane albo przygniatane. Twoje buty na pewno podziękują ci za przezorność i posłużą dłużej.

Pamiętaj też, że – z tych samych powodów, dla których konieczna jest odpowiednia ilość otworów wentylacyjnych – szafki na buty powinny być wykonywane z materiałów, które odporne są na wilgoć. Drewno powinno być odpowiednio zabezpieczona, a płyta laminowana i dokładnie wykończona.

A może regał albo stojak?

Nie tylko zamykane szafki na buty mają rację bytu w przedpokoju. Do przechowywania obuwia nadają się także stojaki i regaliki, zwłaszcza że niwelują problem właściwej wentylacji. Nie da się jednak ukryć, że nie porządkują tak dobrze przestrzeni w przedpokoju, jak ich zamykane odpowiedniki. Jeśli więc zależy ci, żeby usunąć obuwie z zasięgu wzroku, postaw raczej na bardziej klasyczne rozwiązania.

Szafki na buty w małym przedpokoju

W małym przedpokoju też można zrobić porządek z butami – a nawet trzeba! W końcu to na niewielkich metrażach liczy się każdy metr kwadratowy. W małym przedpokoju sprawdzą się wąskie i wysokie szafki, w których buty – po zamknięciu półek – ułożone są pionowo. Pozwala to na oszczędzenie sporej ilości miejsca, a równocześnie skutecznie porządkuje przestrzeń w małym pomieszczeniu.

Nie tylko buty, czyli co jeszcze może pomieścić szafka w przedpokoju

Nie wszystkie szafki na buty służą tylko i wyłącznie do przechowywania obuwia. Spora część z nich ma osobne półeczki albo schowki, w których możemy ukryć pasty i szczotki. Zdarzają się też szafki, które mają półki przeznaczone na szaliki i czapki. Jeśli twój przedpokój jest niewielki, warto rozważyć takie wielozadaniowe meble.

Wszystkie nasze produkty znajdziesz w kategorii szafki na buty. Zapraszamy!

ROKOS GROUP