Jakie meble do łazienki wybrać?

maj 5, 2015
Jakie meble do łazienki wybrać?

Wybierając meble do łazienki, powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i wytrzymałość, aby wyposażenie, na które się zdecydujemy służyło nam przez lata.

Pomiary łazienki

Najważniejszą rzeczą i pierwszą, jaką powinniśmy zrobić, jest dokładne zmierzenie łazienki. Podczas wyboru umeblowania powinniśmy stawiać na ergonomię i jakość mebli, a dopiero potem na styl w jakim są wykonane. Dlaczego to aż takie ważne? Znając dokładne wymiary naszej łazienki, będziemy mogli dopasować meble, które nie przytłoczą pomieszczenia i nie będą utrudniać codziennych czynności.

Armatura

Niezależnie od tego w jakim stylu chcemy urządzić naszą łazienkę, pierwszym krokiem będzie zakup armatury i rozlokowanie jej w pomieszczeniu. Dopiero potem należy wybrać meble, które będą do niej pasować. Chcąc mieć szafkę pod umywalką, powinniśmy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń, aby oba elementy pasowały do siebie. Niezbędna tutaj będzie precyzja.

Odporne na wilgoć

Ze względu na to, że w łazience występuje bardzo wysoka wilgotność powietrza, powinniśmy zwracać uwagę na to czy meble, które chcemy kupić są odpowiednio przed nią zabezpieczone.

Dobrej jakości meble są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć oraz pokryte warstwą lakieru  poliuretanowego. Najlepiej jeśli pokrywa je w całości. Tylna część powinna być delikatnie odsunięta od ściany, gdyż to na niej skrapla się potem woda.

Kolor

Wybierając meble do łazienki, powinniśmy najpierw zdecydować jaki kolor będzie w nich dominował tak aby kolorystycznie i stylistycznie pasowały do siebie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na meble z różnych kolekcji.

Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy chociaż trochę, jakie meble do łazienki warto wybrać. Zapraszamy też do przeczytania naszych wcześniejszych poradników ­– Meble łazienkowe do małej łazienki i Praktyczne meble łazienkowe.

ROKOS GROUP